אתר זה אינו פעיל יותר.
דף הבית / היחידה למעורבות חברתית / סטודנדטים מספרים

סטודנטים מספרים על החוויות שלהם בהתנדבות דרך היחידה למעורבות חברתית


"זו הייתה אחלה חוויה. בתחילת הדרך הייתה לי הרגשה שאולי לא הייתי צריך ללכת על זה אבל עכשיו, כשכל התהליך עומד להסתיים זה כנראה אחת ההחלטות היותר טובות שעשיתי השנה! העבודה עם הילדים, האפשרות לעצב אותם ולתת להם גם את האפשרות "לרוץ לבד" הייתה פשוט תענוג. כיף לראות שהם למדו משהו שונה והייתי בשבילם שבירת שיגרה מעניינת כמו שהם היו בשבילי.

ובלי קשר תודה על המעטפת. אין ספק שגרמתם לכל התהליך להיות הרבה יותר פשוט..."

גיל וקסלר, יזמים צעירים


"אם הייתי צריך לסכם בארבעה מילים הן היו :מיכאל בן אדם מדהיםםםםםםםםםםםם!!!!!!!!!!!

זו חוויה מדהימה שלא הייתה לי .הרגשתי סיפוק אדיר לראות כמה חשוב לו שאני בא אליו.   אני שמח שזכיתי לחוות זאת ולהכיר את מיכאל . אני גם בטוח שמיכאל ממש שמח שאני מגיע אליו. כל פעם שאני בא אליו אני רואה כמה הוא מחכה לי .הוא שומע אותי למטה ופותח את הדלת עם חיוך גדול- שמח שהגעתי. ברבע השעה הראשונה בכל פגישה הוא לא מפסיק להודות לי ולומר כמה הוא מעריך את זה שבאתי. החוויה הייתה ועדיין מדהימה .מיכאל ממש נקשר אליי ודי חושש מזה שאני אעזוב.  הוא ממש עצוב מזה וגם לי קצת קשה לראות אותו עצוב.  הסוף לא קל מכיוון שאני רואה כמה קשה לו אמרתי לו שאני אבקר אותו הרבה והוא יכול להתקשר אליי כל יום ואני אגיע אליו מתי שהוא יצטרך .הוא הביא לי במתנה בקבוק יין עטף אותו יפה וממש השקיע ..

תודה על הכל!"

חיים שמאי, הקרן לרווחת ניצולי שואה


"התנדבתי באנוש קרוב ל-9 חודשים. בהתחלה הראייה שלי הייתה רק על קבלת המלגה. כבר במפגש הראשון נוכחתי לדעת שהמצב במקרה זה שונה. הגעתי לעמותה שהחברים בה הם פגועי נפש, דבר שנגע לליבי מאוד. לאורך כל המפגשים ניסיתי להנעים את שהותם של החברים דרך הרצאות על הפלח המיוחד באוכלוסיה שאליהם הם משתייכים, על הזכויות שמגיעות להם הן מבחינת תעסוקה והן מבחינת דיור. בין היתר עשיתי הפעלות מצחיקות, מאתגרות ועוד...מסיבת הסיום הייתה מאוד מרגשת עם כיבוד, שתייה, מתנות ועוד... זכיתי להכיר אנשים מדהימים שדיברו לליבי וזכיתי להכיר את מיכל, המנהלת הישירה שלי שם שהפכה גם לחברה קרובה.ממליצה בחום על התנדבות בעמותה זו, בפרט בסניף זה.

תודה!"

נטלי אטיאס, אנוש


"ברצוני להודות לך על שנתת לי הזדמנות לחוות חוויה מדהימה עם אדם מדהים בשם זואלו  בחורה מהעדה האתיופית. אישה מדהימה שלימדה אותי התמודדות עם חיים קשים כל כך. זואלו חיה עם שני ילדים קטנים ללא אב בדירת חדר וחצי ולמרות הקשיים הכלכליים לוקחת את החיים כמו שהם עם חיוך ועוצמות שלא ניתן להסביר. אני יכולה להעיד על עצמי שיותר קיבלתי תובנות לחיים מאשר תרמתי, פרק זה בחיי יהיה בלתי נשכח.

במהלך המעורבות פעלתי לשמש כאוזן קשבת לבחורה צעירה שנקלעה לשני הריונות ולידה ללא אב תומך בסביבה. עד לפני ההריון השני למדה במכללת גורדון הוראה, אך עקב מצבה הכלכלי הקשה והריון השני נאלצה לעזוב את הלימודים בסוף השנה הראשונה.

בימים הראשונים הפגישות היו קשות ומלוות בבכי של זואלו, אך עם הזמן היא התחזקה וקיבלה את המצב כפי שהוא.  עזרתי לה מול הרשויות תוך הפעלת קשרים אישיים שלי על מנת לעזור לה לעבור דירה. עם סיום ההתנדבות התבשרתי כי אישרו לה מעמידר לעבור דירה.  מבחינתי זו הצלחה גדולה לאחר מאמצים משותפים של העובד סוציאלי ושלי שתאושר לה דירה גדולה יותר לאחר שבשני וועדות קיבלה סירוב..

המטרה הבאה שלי להחזיר אותה לספסל הלימודים ולהמשיך לחבק אישה נפלאה זו ואת שני ילדיה המקסימים

ושוב תודה על הכל יישר כח!"

רחל קונה, המחלקה לשירותים חברתיים עיריית חיפה

 


 

התחלתי את המעורבות שלי לפני כשנה, כאשר שמעתי על המלגה היה ברור לי שאני רוצה להתנדב באגודה למלחמה בסרטן ולעזור למשפחה שבה אחד הקרובים חולים במחלה.תמיד רציתי לעשות פעילות שבה אני ארגיש שאני תורמת שנשאר ממני משהו לכן הפנייה לאגודה הייתה לי מאוד טבעית. נכנסתי למשפחת נכס שבה א' ילד בן 9 חלה במחלה כאשר הגעתי למשפחה א' כבר היה בשלבי הבראה וטיפולי נסיגה. אני חנכתי ילד מקסים בשם י' בן ה-7 .  קשה לשמוע איך א' מספר לי על חוויותיו בבתי החולים,אך לאט לאט גם לאחר שאני קצת השתחררתי ולמדתי להכיר את הסיטואציה ולקחת חלק ממנה נהנתי מכול שנייה ,כמובן גם שאחרי המפגש סטודנטים הראשון שלנו עם אריאלה שבו סיפרנו על חוויותינו וקיבלנו כלים איך להתמודד עם מצבים כאלה החזרה למשפחה היתה הרבה יותר נינוחה. חנכתי את י'  במשך שנה בה למדנו,טיילנו,ובעיקר באמת נהננו,י' הוא ילד מקסים,חם ואוהב, נהנתי מכול שנייה איתו ולמדתי בעיקר על עצמי למדתי ממנו מהי חמלה אמיתית וכנה ,סובלנות ,נתינה זה נשמע קצת קיטשי ומתיפיף אבל אני עומדת מאחורי כל מילה אין שמחה ממני על ההתנדבות הזאת ואני בהחלט ממליצה לכול סטודנט להתנדב באגודה למלחמה בסרטן זאת בהחלט חוויה בלתי נשכחת ובעיקר מלמדת. 

אנסטסיה רוזנברג, האגודה למלחמה בסרטן

 

שער שוויון

לפרטים נוספים

amuta

פתחון לב

לפרטים נוספים

amuta

אח בוגר אחות בוגרת

לפרטים נוספים

amuta

בית הגלגלים

לפרטים נוספים

amuta

הקרן לרווחת ניצולי השואה

לפרטים נוספים

amuta

חינוך לפסגות

לפרטים נוספים

amuta

זיו נעורים

לפרטים נוספים

amuta

ילדים בסיכוי

לפרטים נוספים

amuta

יזמים צעירים ישראל

לפרטים נוספים

amuta

מפעלות חינוך וחברה

לפרטים נוספים

amuta

מרכז סיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית

לפרטים נוספים

amuta

קו לעובד

לפרטים נוספים

amuta

הקרן לידידות

לפרטים נוספים

amuta

לקט ישראל

לפרטים נוספים

amuta

צ.ב.ע- צעירים בונים עתיד

לפרטים נוספים

amuta

תכנית שכר מצווה

לפרטים נוספים

amuta

קרן לחיים

לפרטים נוספים

amuta

תכנית ההוצאה לפועל

לפרטים נוספים

amuta

בית יציב

לפרטים נוספים

amuta

המרכז לפיתוח ההון האנושי

לפרטים נוספים

amuta

האגודה למלחמה בסרטן

לפרטים נוספים

amuta